Ünlü yönetmen hayatını kaybetti
08.02.2017

Yönetmen Ayşe Ersayın, dün akşam Ajda Pekkan'ın evinde geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti.

Ünlü yapımcı ve yönetmen Ayşe Ersayın hayatını kaybetti. Ersayın'ın bu sabah Ajda Pekkan'ın evinde kalp krizi geçirdiği belirtiliyor. Ayşe Ersayın'ın vefat haberi müzik dünyasını yasa boğdu. 


AYŞE ERSAYIN KİMDİR?
Ankara'da doğan Ayşe Ersayın, Özel Yükseliş Koleji'ni bitirdikten sonra Bülent Osma ile evlendi. Uzun süren evliliğinin ardıdan, ayrıldıktan sonra İstanbul’ a yerleşti. TRT de yayınlanan bir cumartesi eğlencesi programında Aydoğan Ergezen’e asistanlık yaptı.


Star televizyonunun kurulması ile Aydoğan Ergezen'le birlikte bu kanala geçti. Bir sene yönetmen yardımcılığı yaptıktan sonra Mustafa Mayadağ ile birlikte Pazarlık isimli müzik eğlence programını yapmaya başladı. Kısa bir süre sonra Cuma Postası isimli programla yapımcı yönetmenliğe adım attı.


Star TV'de 'Piknik', 'Salı Pazarı', 'Kabere Kiboş', 'Şamata', 'Benimle Oynar mısın' yarışması, Jazz Festivali gibi programlara imza attı. Uzun bir süre bayram özel proglamları ve yılbaşı eğlence programları hazırladı.


Star TV'de çalışırken yüze yakın konsere imza attı.


Ajda Pekkan, Sezen Aksu, Nilüfer, Zerrin Özer, Muazzez Abacı, Bülent Ersoy, Müslüm Gürses, Kenan Doğulu, Ayşegül Aldinç, Ahmet Kaya, Ebru Gündeş, Seda Sayan, Yıldız Tilbe, Hülya Avşar, Zuhal Olcay, Diana Ross, Shirley Bassey, Dionne Warwick, Al Jarreau, David Sanborn, Salif Kama gibi sanatçılarla çalıştı.